Yhteystiedot

Yleinen asiakaspalvelu
Tilauksiin ja toimituksiin liittyvät kysymykset asiakaspalvelu@kirjavalitys.fi tai 010 345 100.
Valikoimaan ja kustantamoon yleisesti liittyvät kysymykset: basam@basambooks.fi

Operatiivinen johtaja
Aino Salminen
+358 50 326 7655
aino@basambooks.fi
Lomalla 1.–31.7.2021

Myyntipäällikkö
Jarkko Mali
+358 50 368 8335
jarkko@basambooks.fi
Lomalla 19.7.–16.8.2021

Viestintäsuunnittelija
Frida Wikblad
+358 45 340 2026
frida@basambooks.fi
Lomalla 17.–18.6.2021 & 12.–23.7.2021

Painoliikennekoordinaattori
Laura Karhapää
+358 50 543 5166
laura@basambooks.fi
Lomalla 7.–9.7.2021 & 2.–5.8.2021

Kustannustoimittaja
Karla Löfgren
karla@basambooks.fi
Lomalla 10.8.2021 saakka

Foreign Rights
Tuomas Lojamo
tuomas.lojamo@basambooks.fi

Kustantaja
Batu Samaletdin
+358 40 500 8695
batu@basambooks.fi

Arvostelukappaleet
tuomas.lapatto@basambooks.fi

Haastattelupyynnöt
frida@basambooks.fi

Käsikirjoitukset ja kirjaideat
kasikirjoitukset@basambooks.fi

Käsikirjoitukset, runous
runous@basambooks.fi

Laskutus 
laskutus@basambooks.fi

Postiosoite
Basam Books Oy
c/o Lapinlahden Lähde Oy
Lapinlahdenpolku 8
00180 Helsinki