Yhteystiedot

YLEINEN ASIAKASPALVELU

Tilauksiin ja toimituksiin liittyvät kysymykset asiakaspalvelu@kirjavalitys.fi tai 010 345 100.
Valikoimaan ja kustantamoon yleisesti liittyvät kysymykset: basam@basambooks.fi


POSTIOSOITE
Basam Books Oy
c/o Lapinlahden Lähde Oy
Lapinlahdenpolku 8
00180 Helsinki

LASKUTUS

Verkkolaskutus

Pyydämme toimittamaan laskut ensisijaisesti verkkolaskuina.
-Verkkolaskuosoite: 003727973996
-Välittäjätunnus: 003723327487
-OVT-tunnus: 003727973996

Tarkempi ohjeistus verkkolaskujen toimittamiseen alla:
Verkkolaskutuksen ohjeet (pdf)

Huom! Jos toimittajanne käyttämä välittäjä (verkkolaskuoperaattori) on joku seuraavista pankeista
  • Danske Bank Oyj (ent.Sampo Pankki Oyj)
  • Handelsbanken
  • Paikallisosuuspankit
  • Säästöpankit, Aktia Säästöpankki Oyj
  • Ålandsbanken
tulee verkkolaskut lähettää osoitteella:
-Verkkolaskuosoite: 003723327487
-Välittäjätunnus: DABAFIHH

Laskut skannauspalveluun

Mikäli ette pysty lähettämään verkkolaskuja, pyydämme toimittamaan laskut paperisena suoraan skannauspalveluun, alle liitetyn ohjeen mukaisesti.
Verkkolaskutuksen ohjeet (pdf)

KUSTANTAMON YHTEYSHENKILÖT

Kustantaja

Batu Samaletdin
batu@basambooks.fi

Adile Samaletdin
+358 40 024 2512

adile@basambooks.fi

Kustannustoimittaja
Karla Löfgren
karla@basambooks.fi


Myynti
Miska Lietonen
+358 40 500 0717
miska@basambooks.fi

Viestintäsuunnittelija
Frida Wikblad
+358 45 340 2026
frida@basambooks.fi


Taittaja
Riku Ahlsten

Foreign Rights
Risto Mikkonen
risto@basambooks.fi


Alexander Fleischer
alexander@basambooks.fi

Arvostelukappaleet ja haastattelupyynnöt
frida@basambooks.fi

Käsikirjoitukset ja kirjaideat
kasikirjoitukset@basambooks.fi

Käsikirjoitukset, runous
runous@basambooks.fi