Verkkokauppa ei ole käytettävissä pe 24.5. klo 15:30 - su 26.5. klo 14:00 välisenä aikana suunnitellun huoltokatkon vuoksi.
Verkkokauppa ei ole käytettävissä pe 24.5. klo 15:30 - su 26.5. klo 14:00 välisenä aikana suunnitellun huoltokatkon vuoksi.

Yhteystiedot / Contact

YLEINEN ASIAKASPALVELU

Tilauksiin ja toimituksiin liittyvät kysymykset asiakaspalvelu@kirjavalitys.fi tai 010 345 100.
Valikoimaan ja kustantamoon yleisesti liittyvät kysymykset: basam@basambooks.fi


POSTIOSOITE
Basam Books Oy
c/o Lapinlahden Lähde Oy
Lapinlahdenpolku 8
00180 Helsinki

LASKUTUS

Verkkolaskutus

Pyydämme toimittamaan laskut ensisijaisesti verkkolaskuina.
-Verkkolaskuosoite: 003727973996
-Välittäjätunnus: 003723327487
-OVT-tunnus: 003727973996

Tarkempi ohjeistus verkkolaskujen toimittamiseen alla:
Verkkolaskutuksen ohjeet (pdf)

Huom! Jos toimittajanne käyttämä välittäjä (verkkolaskuoperaattori) on joku seuraavista pankeista
  • Danske Bank Oyj (ent.Sampo Pankki Oyj)
  • Handelsbanken
  • Paikallisosuuspankit
  • Säästöpankit, Aktia Säästöpankki Oyj
  • Ålandsbanken
tulee verkkolaskut lähettää osoitteella:
-Verkkolaskuosoite: 003723327487
-Välittäjätunnus: DABAFIHH

Laskut skannauspalveluun

Mikäli ette pysty lähettämään verkkolaskuja, pyydämme toimittamaan laskut suoraan skannauspalveluun, alle liitetyn ohjeen mukaisesti.
Verkkolaskutuksen ohjeet (pdf)

KUSTANTAMON YHTEYSHENKILÖT

Kustantaja

Adile Samaletdin
+358 40 024 2512

adile@basambooks.fi

Kustannustoimittaja 
Aino Salminen (opintovapaalla)
aino@basambooks.fi

Kustannustoimittaja (touko–heinäkuu)
Karoliina Seppänen
+358 50 326 7655
karoliina@basambooks.fi


Kustannustoimittaja
Karla Löfgren
karla@basambooks.fi


Myynti
Miska Lietonen
+358 40 052 6052
miska@basambooks.fi

Viestintä
Anita Salo

anita@basambooks.fi

Foreign Rights
Juha Kuvajainen
juha.kuvajainen@basambooks.fi


Käsikirjoitukset ja kirjaideat
kasikirjoitukset@basambooks.fi

Käsikirjoitukset, runous
runous@basambooks.fi